JAK I KIEDY ZACZĄĆ BIEGANIE Z DZIECKIEM W WÓZKU

Z bieganiem z dzieckiem jest tak samo, jak z bieganiem bez dziecka. Najważniejsze jest samo wyjście z domu. Jedyna różnica to bezpieczny wózek do biegania z dzieckiem. On tu jest kluczowy, bo bezpieczeństwo malucha jest najważniejsze.

Kiedy dziecko jest gotowe

Przy pierwszym dziecku, bardzo długo się zastanawiałem kiedy mogę ruszyć w trasę z Nadusią. Pytałem każdego lekarza. Większość mi odradzała przez pierwszych 9 miesięcy. Niestety wynika to z tego, że sami lekarze nie mają zielonego pojęcia, jak wygląda wózek do biegania z dzieckiem, jakie ma zabezpieczenia i jak komfortowo czuje się w nim nawet niemowlę. Zacząłem zaczepiać, więc tych, którzy biegają z dzieckiem w wózku. Wszyscy, bez wyjątku, byli zachwyceni. Opowiadali, że biegają z dzieckiem od pierwszych miesięcy. Gdy dokładnie obejrzysz wózek i sposób zabezpieczeń stosowanych w wózkach do biegania nie masz wątpliwości, że dziecku nic się nie może stać. Hamaczek, który montuje się dla niemowlaka, powoduje, że dziecko jest całkowicie bezpieczne i jeśli nie chcesz ścigać się z Usainem Boltem to nie ma żadnych niebezpieczeństw. Ja na pierwszą wycieczkę pobiegłem z Nadusią, kiedy  miała 7 miesięcy. Zdecydowanie zbyt późno. Teraz zaczynam sezon z Pawełkiem ksywa Bobo. Ma 4 miesiące i nie wierzę, żeby mu się nie podobało.

Jaki wybrać wózek do biegania – bezpieczeństwo

Wózków do biegania z dzieckiem jest coraz więcej. Od takich, w których możesz wozić tylko starsze dzieci, po takie, w których niemowlak czuje się, jak w kołysce. Dziecko do 12 miesiąca życia powinno być w specjalnym hamaczku. W większości przypadków, dokupuje się je osobno. Hamaczek montowany jest na stelażu i gdy biegniesz pchając wózek, dziecko natychmiast usypia. Tak było z Nadusią. Później zamiast hamaczka montuje się siedzisko i wrzuca mnóstwo zabawek. Dziecko jest zapięte, bezpieczne i do tego ma zajęcie. Wózki do biegania charakteryzują się tym, że mają duże 20 calowe koła i nie ma praktycznie możliwości, żeby się wywróciły, gdyż jest bardzo nisko położony środek ciężkości. Zanim kupisz, warto potrenować na pożyczonym. Wypożyczalni jest coraz więcej, więc nie będziesz miał problemów z wypróbowaniem i przekonaniem się do odpowiedniego modelu.

 Ceny wózków do biegania

Rynek wózków do biegania w Polsce jest niestety dość ubogi, dlatego ceny są wysokie. Z roku na rok jednak spadają. Teraz można kupić najprostszą wersję nawet za 650 złotych. Najdroższe kosztują jednak 6-7 tysięcy. Można kupić też używane na popularnych serwisach aukcyjnych. Są tańsze i powinny nam służyć przez kolejne lata.

Bieganie z dzieckiem w wózku  – pierwszy trening

Synek, zanim wyszliśmy z domu, był marudny. Było mu po prostu gorąco, bo ubieranie całej 4 osobowej familii trwało i trwało. Sprawiał wrażenie zaskoczonego, że nie wylądował jak zwykle w gondoli, ale na hamaczku. Zaczął płakać i wiercić się. Po wyjściu z domu było już OK, pod warunkiem, że wózek jechał. Gdy stawał, Bobo znowu dymił. Pierwszy trening trwał około 15 minut. Przebiegłem niecałe 2,5 km. Synek już na samym początku zasnął. Bujanie w hamaczku powoduję, że dziecko po chwili odlatuje. Dlatego, jeśli macie problem z dzieckiem, które nie może zasnąć, to jest to metoda bardzo skuteczna. Kolejne bieganie z dzieckiem w wózku będzie już dłuższe. Aha. No i pojawił się problem z Naduśką. To przecież jest jej wózek i ona też zapragnęła się w nim usadowić. Dziś zrobiła to trochę nielegalnie, ale na kolejne bieganie z wózkiem muszę ją zabrać. W końcu 1,5 roku ona była niewiele starsza, gdy razem wyruszliśmy na pierwsze wspólne bieganie. Dwuosobowego wózka jeszcze nie mam. Poza tym nie wiem, czy rodzeństwo by się ze sobą dogadało 🙂

Podziel się
Podziel się


Dodaj komentarz

2 komentarzy do "JAK I KIEDY ZACZĄĆ BIEGANIE Z DZIECKIEM W WÓZKU"

Powiadom o

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
20 marca 2016 21:39

Świetne dzieci i piękne zdjęcia. Bieganie z takimi maluchami daje wiele, wiele radości, szczęścia i ogólnie nastraja pozytywnie. Super, gdy wpaja się od małego zamiłowanie do aktywności sportowej. Wówczas w późniejszych latach dziecko nie siedzi ślepo zapatrzone w laptop czy komórkę, ale idzie pobiegać, jeździć na rowerze lub popływać etc. Super! 🙂 Pozdrawiam, Kamil

wpDiscuz
%d bloggers like this: