ODEBRAĆ 500 PLUS NAJBOGATSZYM!

Polacy chcą odebrania 500 plus najbogatszym rodzinom. Tak wynika z sondażu zrealizowanego przez Instytut Pollster na zlecenie Super Expresu. Rząd nie planuje jednak żadnych zmian i nadal osoby zarabiające nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, będą otrzymywać 500 złotych na dziecko.

Ankietowani pytani o to, czy należy zabrać 500 plus rodzinom, których dochód przekracza 10 tysięcy złotych na osobę, są zgodni. Aż 81 procent popiera rozwiązanie, które pozbawia tego świadczenia najbogatszych. Tylko 19 procent chce utrzymania dotychczasowych przepisów. Teraz w myśl obowiązującego prawa nawet tak wysokie zarobki, jak kilkadziesiąt tysięcy złotych nie odbiera możliwości otrzymania 500 złotych na drugie i kolejne dziecko.

Rząd nie chce odebrać 500 plus najbogatszym

Mimo tak jednoznacznej postawy ankietowanych, rząd nie zamierza odebrać 500 złotych na dziecko najlepiej zarabiającym. Powody są dwa:

– rząd twierdzi, że program 500 plus nie jest programem socjalnym, więc pieniądze należą się wszystkim. Dlaczego zatem na pierwszy dziecko pieniądze przysługują tylko najbiedniejszym???

– koszty administracyjne, czyli kolejne etaty dla urzędników, którzy mieliby weryfikować nasze wynagrodzenia, przewyższą oszczędności wynikające z oszczędności po wprowadzeniu górnego progu dochodowego.

Dlatego politycy rządu apelowali jedynie do najbogatszych, by ci nie występowali o 500 złotych na dziecko. Nie ma bowiem obowiązku składania wniosku o to świadczenie.

Dotychczasowe zmiany w programie 500 plus uderzały w samotne matki

Do tej pory wprowadzono kilka zmian w przyznawaniu 500 plus. Najbardziej dotkliwe były dla samotnych matek, które po nowelizacji prawa muszą występować o sądowe alimenty wobec były partnerów, z którymi obecnie nie prowadzą wspólnego gospodarstwa.

ZABIERAJĄ 500 PLUS. W TYM ROKU AŻ 350 TYSIĘCY OSÓB UTRACIŁO 500 ZŁOTYCH NA DZIECKO.

Wprawdzie wicepremier Beata Szydło wspomniała niedawno, że być może w przyszłym roku program 500 plus będzie rozszerzony na każde pierwsze dziecko. Jednak szybko od tych deklaracji odcięli się  politycy z najbliższego otoczenia nowego premiera,  twierdząc, że nie są prowadzone żadne prace w tym zakresie.

Jakie jest wasze zdanie? Państwo powinno zabrać najbogatszym 500 plus?

 

Podziel się
Podziel się


Dodaj komentarz

1 Komentarz do "ODEBRAĆ 500 PLUS NAJBOGATSZYM!"

Powiadom o

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Wojtek
5 lutego 2018 11:47

Odebrać jak najszybciej!

wpDiscuz
%d bloggers like this: