OSTATNIA SZANSA NA 500 PLUS

Do 1 lipca można składać wnioski o 500 plus na dziecko, żeby dostać pieniądze z wyrównaniem od 1 kwietnia. Po tym terminie 500 złotych dostaniecie tylko za jeden miesiąc. Bez względu na wszystko złóżcie wniosek. Nawet jeśli nie macie kompletu dokumentów, nie jesteście pewni, czy dobrze wpisalie dane. Złóż wniosek. Nawet z błędami. Później będzie czas na poprawki, teraz chodzi o to, by nie przeoczyć terminu i dostać  pieniądze z wyrównaniem od kwietnia.

Trwa odliczanie do 1 lipca. Mijają trzy miesiące od wejścia w życie ustawy. W tym czasie można było złożyć wniosek o 500 plus na dziecko i dostać wyrównanie od kwietnia, czyli razem na jedno dziecko 1500. Teraz to się zmieni.

Zmiany w programie 500 plus

Jeśli złożymy wniosek po pierwszym lipca, nie dostaniemy wyrównania od 1 kwietnia. Świadczenie będzie się nam należało od miesiąca, w którym złożymy wniosek. Jeśli zatem ktoś z was ma dzieci i jeszcze nie złożył wniosku, to czasu ma już niewiele. Jeśli tego nie zrobimy do jutra, pieniądze przepadną mimo, że się nam należą. Dlatego nawet jeśli nie jesteśmy pewni czy dobrze wypełnimy wniosek, czy mamy wszystkie potrzebne dokumenty, to nie ma to znaczenie. Ważne, żeby formalnie złożyć wniosek, a później można go poprawić  i dokumenty dostarczyć do gminy.

JAK WYSŁAĆ WNIOSEK 500PLUS

Wniosek składamy raz w roku

Przypominamy, że wniosek wystarczy złożyć tylko raz w roku. Gdy wniosek jest rozpatrzony i zostanie wydana decyzja, to obowiązuje ona do 30 września 2017 roku. Przez ten czas pieniądze będą przekazywane bez konieczności składania kolejnych wniosków. Pieniądze mają wpływać co miesiąc. W pierwszych trzech miesiącach obowiązywania ustawy było różnie. My złożyliśmy wniosek 1 kwietnia, a pieniądze za trzy miesiące dostaliśmy pod koniec czerwca. Teraz ma się to zmienić i 500 złotych na dziecko ma wpływać na konto w każdym miesiącu.

JAK WYPEŁNIĆ WNIOSEK 500 PLUS

Oczekiwanych zmian w programie 500 plus nie będzie

Niestety to jedyne zmiany. Tych najbardziej oczekiwanych przez was, o których piszecie w komentarzach, nie będzie.

– pieniądze przysługują na każde drugie i kolejne niepełnoletnie dziecko. Żeby dostać na pierwsze obowiązują progi dochodowe 800 złotych dochodu na osobę (1200 jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne).

– nawet jeśli wasz dochód będzie wynosił 801 złotych na osobę to tracicie 500 złotych na dziecko, czyli 6 tysięcy złotych rocznie.

Rządzący nie pozostawiają złudzeń. Ustawa określająca, komu należy się 500 plus nie będzie poprawiana, co oznacza, że na razie przynajmniej nadzieję na dodatkowe pieniądze muszą porzucić wszyscy ci, których w aktualnej wersji pomoc państwa nie obowiazuje.

Według danych z Ministerstwa Rodziny do tej pory w całej Polsce złożono już ponad 2,5 mln wniosków o świadczenie 500 plus. Szacowano, że uprawnionych jest 2,7 mln rodzin, jednak resort spodziewał się, że wniosków będzie więcej – niektórzy popełnili błędy i składali wnioski powtórnie, wnioskowali również nieuprawnieni. Wydano ok. 1,6 mln decyzji.

 

 

Podziel się
Podziel się


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o

wpDiscuz
%d bloggers like this: