PIZZA – ŁATWY PRZEPISY NA NAJLEPSZĄ PIZZĘ. NIE TYLKO DLA DZIECI!

Ta pizza jest naprawdę łatwa. Nie mam więc wątpliwości, że każdy jest w stanie ją bez najmniejszych problemów zrobić. Wielu znajomych nauczyło się jej ode mnie i wiem, że świetnie sobie radzą. To jest pizza doskonała. Sprawdza się w każdych okolicznościach.  Kiedyś na trzecie urodziny córki zrobiliśmy 15 placków, znikały prawie tak szybko,  jak jajka niespodzianki.

Kluczem do sukcesu jest cienkie, chrupiące ciasto i niewiele,  ale za to dobrych składników. No i kamień do pizzy. Można go kupić bez problemów w internecie za kilkadziesiąt złotych. Ta inwestycja naprawdę się zwraca.

Składniki:

ciasto

Mąka – 600 gr

Drożdże – 60 gr

Cukier – łyżeczka

Oliwa – kieliszek

Sól, pieprz, słodka papryka

Woda

Co robimy:

  1. Drożdże rozrabiamy w wodzie i odstawiamy na 15 minut w ciepłe miejsce. Później wyrabiamy ciasto dodając wszystkie składniki, aż będzie elastyczne i zacznie odchodzić od ręki. Ja to robię w robocie kuchennym, co i wam polecam.
  2. Ciasto kładziemy do miski, przykrywamy i odstawiamy na pół godziny do wyrośnięcia.
  3. W tym czasie włączamy piekarnik. UWAGA! Bardzo ważne. Temperatura maksymalna i grzanie tylko od spodu. Do tak nagrzanego piekarnika wkładamy kamień do piekarnika, żeby się nagrzał. Po 15 minutach można zacząć piec pizzę.
  4. Formujemy placek z kawałka ciasta. Możeszzrobić to wałkiem, podsypując mąkę. Ważne, żeby to był cienki placek.
  5. Wyjmujemy rozgrzany kamień i nakładamy sam placek pizzy.
  6. Smarujemy sosem pomidorowym. Możesz zrobić z samych pomidorów lub z pulpy pomidorowej. Ja dodaję sól, pieprz i oregano. Ale to kwestia gustu.
  7. Następnie kładę plasterki mozzarelli. Może być polska mozzarella, ważne, żeby to był dobry ser, który bez problemu się rozpuszcza.

I do piekarnika!

  1. Możesz dołożyć też inne składniki, jak szynka czy pieczarki. Z własnego doświadczenia wiem, że dzieci najbardziej lubią pizzę z samym sosem i serem ?
Podziel się
Podziel się


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o

wpDiscuz
%d bloggers like this: