WYŚLIJ WNIOSEK 500+ PRZEZ INTERNET. SPRAWDŹ JAK TO ZROBIĆ.

Nie musisz iść do urzędu, żeby złożyć wniosek 500+ na dziecko. Jeśli masz konto elektroniczne w banku, zrobisz to nie ruszając się z domu. Porozumienie w tej sprawie podpisało 18 banków.

JAK WYPEŁNIĆ WNIOSEK 500+ , WZÓR WNIOSKU 500+

Przedstawiciele ministerstwa już wcześniej zapowiadali, że wniosek 500+ będzie można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Teraz obietnice wcielone zostały w życie i podpisano porozumienie z bankami. Z bankowości elektronicznej korzysta już ponad 14 milionów Polaków.

W których bankach złożysz wniosek 500+ przez internet?

 • Alior Bank SA,
 • Bank BPH SA,
 • Bank Handlowy w Warszawie SA,
 • Bank Millennium SA,
 • Bank Pekao SA,
 • Bank Pocztowy SA,
 • Bank Polskiej Spółdzielczości SA,
 • Bank Zachodni WBK SA,
 • FM Bank PBP SA (Smart Bank),
 • ING Bank Śląski SA,
 • mBank SA,
 • PKO Bank Polski SA,
 • Raiffeisen Bank Polska SA,
 • SGB-Bank SA,
 • Bank Ochrony Środowiska SA,
 • Getin Noble Bank SA,
 • Deutsche Bank SA,
 • Credit Agricole Bank Polska SA

Jak złożyć wniosek 500+ w banku przez internet?

Po pierwsze musisz mieć konto z dostępem do bankowości elektronicznej w banku, który podpisał porozumienie z ministerstwem. Nie wszystkie banki poinformowały już o tym, jak u nich będzie można to zrobić. Jednak należy się spodziewać, że będzie tak jak, na przykład w BZWBK.

Wniosek dla klientów pojawi się w specjalnej zakładce po zalogowaniu do usług. Po jego uzupełnieniu i – w przypadku wniosków wymagających dodatkowych zaświadczeń – dołączeniu niezbędnych skanów dokumentów system automatycznie prześle wniosek do centralnego systemu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Stamtąd dokument trafi do właściwego Ośrodka Pomocy Społecznej  lub urzędu wskazanego przez was we wniosku. To właśnie gminy będą odpowiedzialne za rozpatrywanie wniosków pod względem merytorycznym i wydawanie decyzji o wypłacie świadczeń. Potwierdzeniem przyjęcia wniosku będzie Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) przesłane wam na adres mailowy podany we wniosku. To ważne, by go nie zgubić!Bank nie będzie gromadził danych, weryfikował danych podanych we wniosku oraz załączników, jest jedynie pośrednikiem, analizą Waszych dokumentów zajmą się urzędy. Dalsza ścieżka obsługi wniosku będzie prowadzona przez samorząd i to on będzie informował o przyznaniu świadczenia.

Nie tylko banki pomogą w złożeniu wniosku 500+ 

Wniosek o 500 złotych na dziecko możecie też złożyć przez portal Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl, przez ZUS lub ePUAP. Ale musicie być tam zarejestrowani i uwierzytelnieni, a kto z nas na co dzień korzysta z np. EPUAPu, ręka do góry!

Możecie wniosek złożyć również osobiście w gminie, ale jak program ruszy, to pewnie będą tam kolejki. Są tacy, którzy je lubią i czują się pewniej zanosząc wszystkie dokumenty bezpośrednio do urzędnika. Powodzenia:) Niektóre samorządy planują uruchomienie specjalnych punktów do składania wniosków na przykład w szkołach. O nie musicie się dowiadywać w swoich urzędach, w miejscu, gdzie jesteście zameldowani.  No i zawsze pozostaje nam nieśmiertelna poczta, gdzie listem poleconym możecie wysłać wniosek i potrzebne do uzyskania 500 złotych dokumenty.

JAK OBLICZYĆ DOCHÓD PRZY PROGRAMIE 500+

Pamiętajcie!

Wnioski są bezpłatne i składa się je również bezpłatnie. Nie dajcie się naciągaczom. Wnioski będzie można złożyć od 1 kwietnia 2016. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy – tj. od 1 kwietnia 2016 do 1 lipca 2016 – dostaniecie wyrównanie wstecz, czyli 1500 tysiąca na jedno dziecko. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym złożycie wniosek. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

Jeśli uważacie, że ten wpis jest ciekawy, podzielcie się nim i bez oporów rozsyłajcie w sieci.

Jak zawsze, czekamy też na Wasze pytania, które możecie zostawiać w komentarzach pod tekstem.

Podziel się
Podziel się


Dodaj komentarz

8 komentarzy do "WYŚLIJ WNIOSEK 500+ PRZEZ INTERNET. SPRAWDŹ JAK TO ZROBIĆ."

Powiadom o

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Daria
19 marca 2016 17:53

Witam. Mam pytanie. W 2014 pracowałam na umowę zlecenie a od września dostałam umowę o pracę. Od sierpnia 2015 przebywam na macierzyńskim,w związku z czym jest to uzyskanie czy utracenie dochodu? Bo nie bardzo wiem co muszę zaznaczyć we wniosku

ania
31 marca 2016 12:41

Witam . Bede skladac wniosek przez konto bankowe. mam przygotowac skan pita za rok 2014 czy 2015 ? cos jeszcze mam skanowac ? w 2014 bylam na macierzynskim do czerwca ,a od wrzesnia zaczelam prace . prosze o odpowiedz

Agata
1 kwietnia 2016 06:23

Witam. A jesli oboje z mezem pracujemy za granica i pobieramy tylkjo rodzinne tutaj, to co z nami? Nalezy sie nam?

Weronika
12 czerwca 2016 20:33

Mam pytanie jak w roku 2014 nie pracowałam bo byłam uczennicą a w 2015 od stycznia do maja pobierałam 1000 zł miesięcznie na dziecko inaczej macierzyńskie z ops to liczy się jako dochód uzyskany czy utracony ? bo nie wiem jak to zaznaczyć w tym wniosku przez bank

wpDiscuz
%d bloggers like this: